زیبایی

 

کک مک:

اقلا ده درصد زنان و دختران بجز سیاه پوستان به کک مک دچارند و در نزد بعضی از ملل زیادتر از ملل دیگر است.این بیماری در زنان بیشتر از مردان است.

کک مک عبارت است از اختلاف عمل رنگساری سلولها اگر چه تعداد رنگ دانه های ملانین در سلولهای به یک اندازه نباشد و در یک سلولی زیاد تر و در سلول دیگر کمتر باشد باعث می شود که رنگ پوست یکنواخت نبوده و در بعضی نقاط تیره تر و در بعضی نقاط روشن تر گردد در نتیجه کک مک ظاهر می شود.بنابراین عبارت است از تجمع دانه های رنگی ملانین در یک نقطه.

 

رابطه کک مک با بلوغ:

 

کک مک در سنین طفولیت و کودکی وجود ندارد و از هنگام پیدایش بلوغ ظاهر می شود بنابراین بروز ان با غدد مترشه داخلی ارتباط دارد و از میان این غدد بیش از همه تخمدانها موثر است به طوری که بخوبی می توتن تغییر فعالیت تخمدان و کم و زیاد شدن کک مک را از نزدیک مشاهده کرد.

 

پیشگیری و درمان کک مک:

 

کک مک را می توان با رعایت بعضی نکات بهداشتی از بین برد یا انکه نگذاشت اصلا ظاهر شود.

راجع به پیشگیری از بروز آن در امریکا پزشکی تحقیق کرده و گفته است:چنانچه اشخاص سفید پوست در ایام بلوغ مواد حیوانی کمتر بخورند،و از مصرف غذاهای محرک پرهیز کنند کمتر ممکن است به کک مک دچار شوند.

این پزشک عقیده دارد که خوردن چربی زیاد در سنین بلوغ باعث پیدایش کک مک می شود.البته این عقیده به صورت قطعی در نیامده است.انچه مسلّم است کسانی که غذای گیاهی و نباتی می خورند کمتر به کک مک دچار می شوند و شما در بین دختران دهاتی کمتر این بیماری را می بینید و در شهر ها خیلی زیاد تر است.

برای جاوگیری از کک مک فرار از افتاب موثر است زیرا اشعه ماوراء بنفش باعث می شود که سلولهای ملانوپلاست رنگ دانه های بیشتری بسازند و در نتیجه طی مدت کوتاهی لکه های کک مک سراسر بدن را فرا می گیرد.

افراد کک مک دار لازم است همیشه قبل از خروج از منزل صورت خود را با یک پماد کنین دار چرب کنند .زیرا هرچه از آفتاب بگریزند باز امکان دارد که نور خورشید به انها بتابد ولی چنانچه صورتشان با املاح گنه گنه آغشته باشد اثر سویی روی پوست نخواهد گذاشت.

استفاده از بعضی مواد مانند اسید سیترسک در درمان لکه ها اثر خوبی دارند.البته باید در درمان کک مک استقامت داشت و مدت بسیاری به معالجه و درمان آن ادامه داد زیرا درمان این بیماری اقلاً هفت تا هشت ماه ادامه دارد تا نتیجه ی مطلوبی عاید گردد 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اسفند 1387ساعت 22:15  توسط نگار | 
سلام به شما عزیزانم

امروز هم بحثمون در باره ی امراض پوست.

شاید براتون این سوال ایجاد شده که چرا فقط از پوست می نویسی؟؟؟؟؟

باید بگم که یکی از راههای زیبایی داشتنه پوستی صاف و شفاف و بدون امراض است.

شما اگر حرفه ای ترین آرایش رو انجام بدین اما پوست خوبی نداشته باشین فقط خودتونو گول زدین.

بهتون قول میدم که بعد از بحث پوست از مو هم براتون بنویسم.

پس بریم سر آپ امروز

امراض پوست 2

کومِدون چیست؟؟؟؟؟؟؟

 

کومدون یا نقطه سیاه در روی پوست چرب دیده می شود پوستهای نرم و شل و فوق العاده چرب  استعداد زیادی برای ابتلا به این بیماری را از خود نشان می دهند.کومدونها از مقداری چربی و میلیارذها میکروباسیل و کراتین بوجود می آیند و احیانا کراتین در مجاورت هوا سبب سیاه رنگ بودن نوک انها می شود.

کومدون ها بوسیله ی تونلهایی که در زیر پوست حفر می کنند،با همدیگر در ارتباط هستند.بطوری که اگر ما بتوانیم یکی از انها را بیرون بکشیم،خواهیم دید نقطه ی سیاه در روی پوست دارای دنباله ایست که در زیر پوست قرار گرفته و با کومدون نزدیک خود ارتباط دارد.

 

درمان کومدون:

 

برای مبارزه با نقاط سیاه روی پوست،برسی را که دارای موهای نرم و پرپشت باشد انتخاب می کنیم و هر هفته دو یا سه بار صورت خود را با استفاده از صابون مخصوصی مثلا فرشویٍرلانکم،صابون مارسی درم یا صابون کلیر اسکین آن و یا یک صابون گوگرد دار دیگر برس می زنیم تا کف زیادی ایجاد شود(باید دقت کرد برس زدن موجب حساسیت پوست نگردد)سپس یک لوسیون منقبض کننده را روی پنبه ریخته به تمام صورت می زنیم و می گزاریم تا صبح روی پوست باقی بماند .

صبح بعد از بیدار شدن دوبار صورت را با آب و صابون شست وشو داده و یکروز درمیان از کرم گرن فن لانک و یا کرم توت فرنگی آون به عنوان ماسک استفاده می کنیم.

بدین ترتیب که قشر ضخیمی از کرمهای فوق را روی پوست مالیده و مدت 20 دقیقه استراحت می کنیم،سپس صورت را با اب نیمه گرم می شوییم و لوسیون مناسب بصورت مناسب خود میمالیم.

برای بر طرف کردن کومدون انگشتان را با الکل تمیز کرده،با فشار ملایم کومدونها را از پوست بیرون می کشیمو جای انها را کمپرس می کنیم.

برای اینکه این عمل راحت تر انجام گیرد؛بهتر است قبل از در اوردن کومدونها یک ظرف آبجوش  تهیه کنید و درون آن مقداری کامومیل یا برگ فون بریزید سپس به مدّت پنج تا ده دقیقه صورت خود را در مجاورت بخار ان قرار دهید تا منافذ پوست باز شده و بیرون آوردن نقاط سیاه آسانتر باشد.   

 یا علی.........

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1387ساعت 14:50  توسط نگار | 

 

امراض پوست:

 

امراضی که در پوست صورت تولید می شود عبارت است از کک مک،جوش،کومدون و غیره

 

جوش صورت چیست؟؟؟؟؟؟؟؟

 

زنی نیست که روزی چند بار در اینه به صورت خود نگاه نکند و اغلب از دیدن جوشهایی بنام غرور جوانی وحشت ننماید .چرا بعضی پوستها دچار جوش می شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

از منفذهای پوست عرق و چربی خارج می شود و نیز ترشح سموم که از چربی و اسید تشکیل شده است،ترشح این مواد موجب نرمی پوست شده و پوست بدن را در مقابل تغییرات جوی و اثر مضر میکروبها حفظ و حراست می نماید.

اگر تعادل میان چربی و اسید بر هم بخورد و مقدار چربی ان بالا رود ایجاد جوش در بدن،بخصوص در صورت می نماید.

گاهی جوشها بزرگ شده و چرک زیادی به همراه دارد.در جوانها نیز بخاطر فعالیت شدید غدد و ازدیاد هورمونهای مختلف،چربی از پوست صورت دفع می شود و جوشهای زیادی در پیشانی و در صورت به نام غرور جوانی بوجود می اید.در سنین دیگر نیز نارسایی و عدم کفایت سلولهای کبدی باعث می شود که این عدم تعادل بوجود اید.

 

اگر ما بتوانیم به یاری کبد خود برسیم و از فشار بر ان و مصرف مواد غذایی نامناسب خودداری کنیم به تدریج جوشها خوب می شوند و چهره ی ما صاف و شفاف شده،زیبایی و طراوت خود را بدست خواهیم اورد.

ولی متاسفانه باید گفت که بسیاری از جوشها طوری هستند که بعد از بهبودی جای ان باقی می ماند و در صورت، نقاط تیره رنگ و یا لکهایی را بر جا میگذارند.

 

پوست اکنه ای یا پوست جوش دار:

 

علایم مشخص این بیماری بقرلر زیر است:

1-پوست چرب،ناصاف و خشن است.

2-منفذ پوست باز شده و پر از دانه های سیاه است.

3-روی پوست بخصوص چانه و پیشانی پر از جوشهای چربی است.

عوامل پیدایش جوش صورت:

1-خوب کار نکردن غدد بدن.

2-ازدیاد اسید در خون.

3-منظم نبودن گردش خون.

4-فقدان کلسیم و ویتامین.

5-بد کار کردن کبد.

جوش صورت معمولا در سن بلوغ ظاهر می شود و اغلب در 30سالگی از بین می رود.

محل ظهور معمولا پیشانی،چانه،شانه ها و جاوی سینه است در ابتدای پیدایش جوش در وسط ان تقریبا نقطه ی سیاه رنگی دیده می شود.و در مراحل بعدی ملتهب و قرمز رنگ می شود و سپس بشکل کیسه ی چرکی در می اید.

 

معالجه و درمان آکنه(جوش):

 

برای درمان آن با آب گرم و صابونهای ضد چربی موثر است.روش دیگر استفاده از لوسیون هایی که الکل های آن زیاد است و میکروبهای روی پوست را از بین می برند می باشد.همچنین استفاده از داروهایی که باعث باز شدن مجرای غدد شده و مانع جمع شدن چربی می شود و باعث ترشح عادی چربی به خارج می گردد موثر است.  

 

+ نوشته شده در  جمعه دوم اسفند 1387ساعت 5:24  توسط نگار |